Флуминензе спечели титлата във футболното първенство на Бразилия. Възпитаниците на Абел Брага победиха Палмейрас с 3:2 като гост и триумфираха с шампионската купа за четвърти път в клубната история след 1970, 1984 и 2010 година.

Водещият реализатор в лигата – бившият нападател на Олимпик Лион Фред, отбеляза две попадения, включително и победното в 88-ата минута, а Флуминензе събра 76 точки и има непреодолим аванс от 10 точки пред Гремио три кръга преди края.

Загубата пък почти сигурно праща Палмейрас във втора дивизия. Зелено-белите са на 18-ото място и изостават на цели 7 точки от спасителната зона.

След завръщането си в Рио де Жанейро играчите на Флуминензе бяха посрещнати от множество свои привърженици, като още на летището бяха качени на открит камион и започнаха шампионския си парад.