Най-популярният футболен отбор в Бразилия Фламенго спечели титлата след 17-годишно прекъсване. Воденият от нападателя Адриано тим победи Гремио с 2:1 като домакин в мач от последния 38-и кръг и триумфира със златните отличия за шести път в историята си.

„Невероятно е. За мен това е един изключителен момент, сбъдната мечта. Преодоляхме толкова трудности през този сезон, но сега сме на върха на щастието", коментира Адриано, който завърши кампанията с 19 гола на върха на реализаторската листа заедно с Диего Тардели от Атлетико Минейро.

Роберсон смълча над 80 хиляди на „Маракана” с гол за Гремио в средата на първата част, след като засече центриране от корнер. Давид обаче изравни със силен удар отблизо след половин час игра, а Анхелим донесе успеха на Фламенго с глава в средата на втората част след изпълнение на ъглов удар от сърбина Деян Петкович.

Така шампионите събраха 67 точки и изпревариха с 2 точки Интернасионал и Сао Пауло, който спечели титлата в последните три сезона.

Четвъртото място, което дава право на участие в турнира за Копа „Либертадорес", заслужи Крузейро.