Отборът на Дания победи Швеция с 2:0 в контролна среща, която се игра в Копенхаген. И двата тима вече намериха място на европейските футболни финали през 2012 година.

Никлас Бендтнер изведе домакините напред в резултата в 35-та минута. Футболистът, носещ екипа на Съндърланд, получи топката отдясно от Ларс Якобсен и останал непокрит от шведската защита, реализира за 1:0.

Гостите бяха тотално разочаровани в 80-та минута на срещата, когато Михаел Крон-Делхи покачи на 2:0 отново след асистенция на Ларс Якобсен, което се оказа и крайният резултат в мача.

Звездата на шведите Златан Ибрахимович, който започна мача като титуляр, не успя да помогне на своите съотборници, въпреки че в първата част от двубоя излезе на няколко пъти на добри позиции.