ЦСКА Москва стигна до много трудна домакинска победа над Анжи Махачкала в среща от четвъртия кръг на руската Премиерлига.

На „Арена Химки“ страстите бяха нажежени до червено, което доведе до изгонването на полузащитника Камил Агаларов, който получи втори жълт картон и съответно червен в 85-ата минута на срещата.

Иначе единственият гол в мача падна едва в 74-ата минута, когато преминалият без особен успех през Манчестър Юнайтед Зоран Тошич получи перфектна топка от Кейсуке Хонда и отбеляза.

Победата помогна на московските „армейци“ да съберат 6 точки в актива си и да скъсят до само 1 изоставането си от 5-ия Анжи.

В друг интересен мач от кръга Рубин Казан победи с 2:0 гостуващия Динамо Москва с голове в последните 15 минути. В 78-ата израелецът Начо откри след отлично изпълнен пряк свободен удар, а Роман Еременко удвои в добавеното време на срещата след асистенция на Алан Касаев.

Успехът изстреля Рубин на втората позиция във временното класиране с 9 точки, или с 3 по-малко от лидера Зенит Санкт Петербург. Динамо Москва пък продължава с незавидното си представяне и доста изненадващо заема последната 16-а позиция в първенството.