След зрелищното шоу срещу Италия преди няколко дни (2:2), националният тим на Бразилия направи посредствен двубой и записа ново равенство в контролите си преди Мондиал 2014. Възпитаниците на Луиш Фелипе Сколари стигнаха до щастливо 1:1 срещу Русия на стадион „Стамфорд Бридж“ в Лондон.

Тимът на Фабио Капело бе по-добрият на терена почти през целия мач, като до последната минута на двубоя, футболистите на Бразилия не успяха да затруднят сериозно руския страж. „Сборная“ имаше куп възможности да отбележи, но Жулио Сезар отново бе на висота, а този път и късметът не бе на страната на нападателите в „червено“.

Въпреки превъзходството си, Русия поведе в резултата едва в 73-ата минута на мача. След изключително меле пред бразилската врата и три удара към нея, при които Сезар и Марсело успяха да блокират топката, в крайна сметка Файзулин успя да прокара коженото кълбо между краката на вратаря и дебнещия зад него Давид Луис.

Бразилия показа зъбите си едва в последните минути на двубоя, а изравнителното попадение падна в продължението на срещата. Футболистите на Луиш Фелипе Сколари пробваха няколко бързи атаки, като при една от тях, Фред се оказа на два метра от голлинията и след пас отляво засече в мрежата за 1:1.

Веднага след изравнителното си попадение, селесао имаше още един шанс, но този път късметът бе на страната на руснаците.

Така Бразилия продължава без победа под ръководството на Луиш Фелипе Сколари, а Русия пропусна отлична възможност да запише първи успех над този противник.

szólj hozzá: Brazil vs Russia 1-1 MATCH HIGHLIGHTS