Бразилия размаза с 8:0 Китай като домакин в приятелска среща, играна в град Ресифе в щата Пернамбукано.

Над всички в двубоя бе звездата на селесао Неймар, който заби три попадения във вратата на азиатския тим – в 26-ата, 54-ата и 60-ата минути.

Халфът на Челси Рамирес бе открил в резултата в 23-ата минута, а 180 секунди Неймар направи направи 2:0 за тима на Мано Менезес, при какъвто и резултат дойде почивката.

През втората част Бразилия вкара цели 6 гола, като точни бяха още Лукас Моура, Хълк и Оскар, който оформи крайното 8:0 в 76-ата минута, а преди това се бе отличил и с 3 асистенции. За Китай автогол си заби Лиу Джиание в 70-ата.

Съставът на Бразилия срещу Китай: Диего Алвеш, Дани Алвеш, Давид Луис, Марсело, Деде, Рамирес, Оскар, Ромуло, Лукас Моура, Хълк, Неймар (Арука, Адриано Корея, Жонас, Ревер, Сандро, Леандро Дамиао).

Припомняме, че селесао не играе квалификации за Мондиал 2014 в Бразилия, тъй като се класира за Световното първенство като домакин.