Българският нападател на Партизан Валери Божинов вкара едно попадение за равенството на „гробарите“ 2:2 с Ягодина от 17-я кръг на сръбския шампионат.

Бившият играч на Левски изкара пълни 90 минути на терена, заедно с другия българин в състава Иван Бандаловски.

Двамата се представиха на отлично ниво, след като през седмицата бяха глобени, заради това, че си правеха селфита на скамейката при загубата от Металац с 0:1.

Двубоят започна по кошмарен начин за Партизан. Още в 10-ата минута Николич откри в полза на домакините – 1:0. В 39-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Грбич бе изгонен с директен червен картон.

Останали с човек повече играчите на Ягодина упражниха натиск, а Попович отбеляза втори гол и увеличи аванса на домакините.

През втората част футболистите на Партизан излязоха доста мотивирани, а в 75-ата минута Валери Божинов се оказа в центъра на събитията. Българинът вкара хубав гол с глава за 1:2 след центриране от фаул от ляво и така поведе своите.

В 85-ата минута Стефан Бабович отбеляза и изравнителното попадение за 2:2, а така донесе и точката за своя състав.

В класирането Партизан е 5-и с 26 точки, а Ягодина е в зоната на изпадащите, 15-и, с 12 пункта.