Аустрия и Рапид завършиха наравно 1:1 в 299-то дерби на Виена. Символичните домакини имаха превъзходство почти през целия двубой, но така и не успяха да вземат трите точки. Все пак двата отбора пречупиха традицията от последните пет срещи помежду си, в които неизменно гостът печелеше дербито.

Томас Юн откри в 37-та минута, но точно преди края на първото полувреме Гуидо Бургщалер изравни.

Второто полувреме стартира два пъти, тъй като малко след подновяването на играта ултрасите запалиха факли и димки, и за няколко минути целият стадион потъна в непрогледна мъгла. Арбитърът спря мача за пет минути и изпрати двата отбора в съблекалните, докато се размине димът. 12 хиляди на „Дженерали Арена“ изчакаха да започне отново полувремето, само за да видят доста скучни нови 45 минути, в които не се случи нищо повече.

източник: Reuters

В другото дерби в Австрия в неделя, Щурм Грац победи с 2:1 Залцбург, въпреки че игра 15-тина минути с човек по-малко, след червен картон за Милан Дудич.

Лидер в Австрия е Адмира Вакер, пред Аустрия, Залцбург и Рийд.

ГОНГ присъства на едно друго дерби между двата градски съперника, което мина доста по-бурно и драматично.