Българският нападател Венци Христов се появи в игра за своя СКА Хабаровск при поражението му в руската столица. Тимът от Далечния Изток гостува на Динамо Москва, но трябваше да се примири с поражение с 0:2.

Българинът започна мача на пейката и се появи в игра в 61-та минута. Тогава резултатът все още беше само 0:1 и надеждите бяха той да помогне за обрат, но намеренията на треньора не сполучиха.

Алексей Козлов откри за домакините в 18-та минута след асистенция на Александър Ташаев. При този резултат дойде и почивката, а в крайна сметка при него на терена влезе и Христов на мястото на Георги Габулов, но не се запомни с нищо до края на мача.

В 79-та минута Ташаев оформи крайното 2:0 и уби всякакви надежди на гостите от Хабаровск дори за точка. Така след този развой Динамо събра 13 точки и драпа към спасителния бряг. СКА пък остава предпоследен с 11 точки, но може да се срине до дъното, ако последният Анжи вземе мача си с Урал.