Велес Сарсфийлд спечели титлата в шампионата на Аржентина Клаусура след победа с 2:0 като гост Уракан кръг преди края. Уругвайският нападател Сантяго Силва откри резултата с глава в 52-ата минута, а резервата Давид Рамирес превърна в гол дузпа в добавеното време на срещата. Защитникът на домакините Факундо Кирога бе изгонен от игра четвърт час преди края заради сбиване на терена.

Двубоят се игра на празния стадион на Уракан "Дуко". Причина за липсата на публика са размириците, създадени от запалянковците на тима в предишни домакински двубои.

Другият кандидат за първото място Ланус допусна загуба с 0:1 у дома от Архентинос Хуниорс. Кръг преди края разликата между Велес и Ланус е четири точки, информира БТА.

Титлата е осма в клубната история на Велес Сарсфийлд. Преди шест месеца Естудиантес спечели първото място в шампионата Апертура.

Последният кръг в първенството Клаусура ще се играе следващия уикенд.