Фенербахче победи Бешикташ с 3:1 в дербито на Турция. Домакините бяха по-добрия отбор през целия мач и напълно заслужено триумфираха. С победата тимът се изкачи на третата позиция в Суперлигата, измествайки именно Бешикташ.

В 21-ата минута "фенерите" получиха дузпа за игра с ръка на Педро Ребочо в наказателното поле. Главният съдия Джунейт Чакър прегледа ситуацията на видео повторение и посочи бялата точка. Зад топката застана Макс Крузе и с точен изстрел откри резултата. В 32-ата минута Йозан Туфан с точен изстрел извън наказателното поле удвои преднината на Фенербахче.
Гостите се върнаха в мача дълбоко в добаването време на първата част чрез Атиба Хътчисън.

В 58-ата минута косовският национал Ведад Муричи оформи крайното 3:1 след удар с глава.

До края на двубоя преобладаваха нервите на терена, но в крайна сметка Фенербахче заслужено триумфира.

На трибуните на стадион "Шюкру Сарачоглу" бе и бившият футболист на Левски Гари Родригес, който в момента е играч на "фенерите". Там бе и друг холандец, Робин Ван Перси. Нападателят игра във Фенербахче в периода 2015-2018 година.