Уругвайският Дефенсор Спортинг се класира за четвъртфиналите в турнира Копа Либертадорес, след като се наложи с 1:0 като гост над Бока Хуниорс и продължава с общ резултат 3:2.

Първата среща в Уругвай завърши 2:2, а единственото попадение на Ла Бомбонера отбеляза Диего де Соуса в 27-ата минута.

За Бока това е първо домакинско поражение в турнира от 2003 година насам, след серия от 30 мача.

На четвъртфинала Дефенсор ще се изправи срещу друг аржентински тим - Естудиантес Ла Плата с Хуан Роман Рикелме в състава си.

Домакините от Буенос Айрес опитваха да стигнат до гол почти през цялото време, но слабата игра на плеймейкъра Хуан Роман Рикелме се отрази на синхрона им.

Гостите, които са лидери в своето първенство, откриха резултата в 27-ата минута с удар извън наказателното поле.

Пабло Пинтос проби и центрира към Де Соуса, чийто удар попадна в мрежата. Вратарят на Дефенсор Мартин Силва пък направи няколко забележителни спасявания при удари на Кристиан Чавес и Рикелме, както и на Фабиан Варгас с глава и на Родриго Паласио от фаул.