Отборът на Уругвай победи с минималното 1:0 Боливия в мач от Група А на Копа Америка. В срещата, която не блесна с особени футболни достойнства, Висенте Санчес реализира единственото попадение в двубой номер 7 от тазгодишната надпревара.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, за да се стигне до 58-та минута когато след центриране отдясно на Диего Перес най-съобразителен в наказателното поле на Боливия се оказа именно Санчес, който вкара топката зад вратаря на Уругвай.

В самия край на срещата момчетата на Оскар Табарес можеха да изравнят резултата, но пропуснаха тази възможност благодарение на защитата на Уругвай.

В първия си двубой от Копа Амрика Уругвай загуби от Перу с 0:3, докато домакините от Венецуела завършиха наравно 2:2 срещу Боливия.