Луис Суарес имаше последната дума на „Олд Трафорд“, където олимпийският футболен тим на Уругвай обърна Обединените арабски емирства и спечели с 2:1.

Последният път, когато уругвайската звезда игра на този стадион, се разрази скандала около ръкостискането между него и Патрис Евра от Манчестър Юнайтед. Голяма част от местните фенове показаха, че не се забравили за случката и „възнаградиха“ капитана на урусите с непрестанни освирквания.

ОАЕ изненадващо поведе в резултата чрез капитана си Матар в средата на първата част, но 3 минути преди нейния край южноамериканците се върнаха в мача. Суарес бе фаулиран на 23 метра пред вратата на съперника, а Гастон Рамирес елегантно завъртя топката в горния ляв ъгъл за 1:1.

Суарес бе замесен и във втория гол, като в 56-ата минута пое топката от резервата Николас Лодейро и проби навътре в наказателното поле, преди да върне обратно към Лодейро и новата придобивка на Ботафого с клиничен удар в далечния ъгъл даде преднина на своите.

Така временно Уругвай е лидер в група А с 3 точки преди изиграването на другата среща между Великобритания и Сенегал.