Японският Урава Ред Даймъндс победи с 3:1 иранския Сепахан във втория четвъртфинален мач от Световното клубно първенство по футбол, което се провежда в Япония.

На полуфинала в турнира Урава ще срещне европейския шампион Милан. В другия полуфинален двубой ще се срещнат Етоал Сахел (Тунис) и Бока Хуниорс (Аржентина).

Нападателят Ючиро Нагай откри резултата в полза на Урава Редс в 32-ата минута след центриране на Такахито Сома. Бразилският нападател Вашингтон даде преднина 2:0 на японския отбор с красив гол, девет минути след началото на второто полувреме. В 70-ата минута автогол на Хади Агили направи резултата класически в полза на домакините.

Силите на иранския отбор стигнаха само за отбелязване на почетно попадение, което бе дело на Махмуд Кирими в 80-ата минута.