Урал постигна трудна победа с 3:2 като гост на Криля Советов в Самара. Срещата бе доста оспорвана, но гостите имаха инициативата и в крайна сметка стигнаха до трите точки. Българинът Николай Димитров отново не бе в групата за двубоя за "оранжевите".

Никита Чернов даде преднина на Криля Советов в 21-ата минута, но Урал направи обрат с два гола на Павел Погребняк в 43-ата и 50-ата минута.

Домакините отново се върнаха в мача в 64-ата минута чрез Деян Радонич, но в 83-ата минута Отман Ел Кабир донесе успеха на гостите за крайното 2:3.

С тази победа Урал спря серията си от 5 мача без победа и с актив от 24 точки излезе на 9-ото място в класирането. Криля Советов пък допусна четвърто поредно поражение и остава на предпоследното 15-о място с 18 точки.