Мексиканският Чивас Гуадалахара и чилийският Универсидад завършиха наравно 1:1 в първия мач от полуфиналите в турнира Копа Либертадорес - Шампионска лига на Южна Америка.

Рафаел Олара откри резултата в полза на чилийците в 48-ата минута, насочвайки с глава топката в мрежата. Само четири минути по-късно обаче Омар Ареяно изравни за домакините от Мексико, разписвайки се също с глава при центриране от корнер на Алберто Медина.

До момента Чивас и Универсидад не са печелили Копа Либертадорес.

Чивас Гуадалахара играе домакинските си мачове на стадион "Ацтека" в Мексико Сити заради огромната подкрепа, която получава от местните запалянковци.

В другия полуфинал ще се срещнат бразилските Интернасионал Порто Алегре и Сао Пауло. Интернасионал триумфира в престижния турнир през 2006 година, докато Сао Пауло е шампион на Южна Америка през 1992, 1993 и 2005 година.