В уникално шоу се превърна полуфиналът за Купата на Португалия, в който участие взеха отборите на Спортинг и Бенфика. Двата лисабонски отбора сътвориха си вкараха цели 8 гола и в крайна сметка след редица обрати Спортинг триумфира с 5:3.

Началото на двубоя по нищо не предвещаваше предстоящите драматични събития.

Легендата Руи Коща откри за Бенфика в 20-тата минута, а Нуно Гомеш удвои преднината в 32-рата. При този резултат завърши и първото полувреме.

Само в рамките на 10 минути обаче, между 69-тата и 79-тата минути, футболистите на Спортинг вкараха цели 3 гола, дело на Яник Джало, Лиедсон и Дерлей.

В 82-рата минута пък Кристиан Родригес изравни резултата на внушителното 3:3.

След нови три минути Яник Пупо отбеляза нов гол за „бяло-зелените”, а в последната минута от редовното време Симон Вукевич вкара за 5:3 и сложи точка на спора.

На финала Спортинг ще играе срещу тима на Порто, който победи с 3:0 Витория Сетубал.