В уникално голово шоу се превърна контролната среща между Австрия и Швейцария. Срещата завърши при резултат 4:3 за холандците, като само след 35 минути домакините от Австрия, които са домакини на Европейското първенство, водеха с 3:0.

Иваншич откри още в 6-тата минута, а с голове на Прьодъл в 18-тата и 35-тата минути резултатът набъбна на класическото 3:0.

До края на полувремето обаче Клаас Ян Хунтелаар успя да върне един гол и да възстанови надеждите на „лалетата” за успех.

Джони Хейтинга в 67-мата минута направи 2:3, а равенството дойде след гол на Ян Венегоор ъф Хеселинк в 83-тата минута.

Само 180 секунди по-късно пък Хунтелаар с втория си гол в мача направи обрата пълен и оформи крайното 4:3.

В друга интересна проверка Дания и Чехия завършиха наравно 1:1. Никлас Бендтнер откри резултата за датчаните в 25-тата минута, а Ян Колер в 42-рата възстанови равенството.