Да си президент на държавата си, а в същото време да играеш в официален мач за националния тим! Точно това се случи в понеделник вечер с легендата Джордж Уеа.

На 51 години Уеа изигра 79 минути в контролата с Нигерия в Монровия, загубена с 1:2.  Двубоят бе организиран, за да бъде символично изкаран от употреба №14, с който Уеа игра в силните си дни на терена.

Уеа, който е първият африканец, спечелил наградата на ФИФА за Най-добър играч на годината, стана президент на държавата си през януари.

Въпреки своята възраст, той изигра почти цял мач, а при смяната си получи бурни аплодисменти от феновете.

Нигерия излезе на терена с доста качествен състав, в който личаха играчи като Уилфрид Ндиди от Лестър и халфът на Стоук Сити Питър Етебо. Съотборникът на Ндиди Келеши Ихеаначо влезе като резерва през второто полувреме.

Етебо вкара втория гол, след като преди това Анри Онйекуру откри. Домакините вкараха почетно попадение чрез Кпа Шерман в края на мача.