Турция размаза настоящия европейски шампион Гърция като гост с 4:1 в битката за първото място в група С.

Началото на мача по нищо не подсказваше срамния за „елините” краен резултат. Гърците откриха резултата още в 5-тата минута чрез Сотирос Киргиакос.

В 27-мата минута Тунчай Санли откри резултата след пробив отдясно на Сабри Сариоглу. Двата отбора се оттеглиха на почивката при равен резултат 1:1.

В 55-тата минута Хакан Шукур подаде към Гъокхан Юнал и той с шут извън наказателното поле даде на турците предимството в резултата.

В 70-тата минута Тюмер Метин вкара третия гол за гостите. Разгромния резултат оформи резервата Гьокдениз Карадениз в 81-та минута, само минута след като се бе появил в игра.

С 4 победи от 4 мача и голова разлика 12:1 турците уверено водят в класирането. Гърците са втори с 9 точки от 4 изиграни срещи.

В друг двубой от група С Норвегия загуби у дома с 1:2 от Босна и Херцеговина.

Успеха в Осло изкачи босненците на третото място със 7 точки, на точка след тях е Норвегия.

Последните три места в групата заемат Малта, Унгария и Молдова.