В евроквалификационен мач от група С Турция се издъни при гостуването си на Малта, след като двата отбора завършиха 2:2.

Домакините поведоха в 41-та минута чрез Саид, но в края на първото полувреме Халил Алтънтоп изравни резултата. Отново Малта дръпна с гол аванс в 76-та минута чрез Шембри. Сервет Четин изравни след 120 секунди и донеса важната точка за Турция.

Унгария победи с минималното 1:0 Босна и Херцеговина. Победата за „маджарите” донесе Золтан Гера в 39-та минута от дузпа.

Молдова загуби с 0:1 от Норвегия. В 49-та минута Иверсен отбеляза единствения гол в срещата.

Начело в група С продължава да бъде Гърция с 18 точки пред Норвегия с 16 точки и мач по-повече от Турция с 14 точки. Босна е на четвърта позиция с 13 точки, Унгария с 9, Малта с 5 и Молдова с 2.