Националните отбори на Турция и Хърватия изиграха зрелищен двубой, но не успяха да се победят и завършиха при резултата 3:3 в контролен мач на „Водафоун Парк" в Истанбул.

Домакините откриха в 23-ата минута чрез Дженк Тосун от дузпа, но гостите успяха да изравнят в 32-ата, когато се разписа Анте Будимир след асистенция на Дарио Мелняк.

Турците си върнаха аванса в края на първата част, когато Дениз Туруц отбеляза след подаване на Джанер Еркин.

През втората част паднаха нови три гола. Първо Марио Пашалич се възползва от подаване на Йосип Брекало и отбеляза за 2:2 в 53-ата минута, а само две по-късно самият Брекало изведе за първи път Хърватия напред в резултата.

Само 120 секунди по-късно обаче Ченгиз Юндер оформи крайното 3:3.

За Турция предстоят домакинство на Русия и гостуване на Унгария в група 3 на Лига Б от Лигата на нациите, докато световните вицешампиони гостуват на Швеция и приемат Португалия в група 3 на Лига А в турнира.