С гол на резервния нападател Исам Джема в последната минута на мача отборът на Тунис победи дебютанта в турнира Нигер с 2:1 и записа втората си победа в групата. В първия си мач Тунис победи Мароко с 2:1.

В чисто математически план отборът на Тунис не се е класирал за четвъртфиналите, но един равен или загуба на Мароко от Габон в късния мач тази вечер ще донесе "билета" на Тунис за четвъртфиналите. Ако това не стане, един равен мач срещу Габон в последния мач ще донесе на Тунис първото място в групата.

От своя страна Нигер запазва доста слаб, почти математически шанс да се класира за четвъртфиналите. Герой за отбора на Тунис стана резервата Исам Джема, който бе контузен преди началото на турнира и участието му бе под въпрос.