Обжалването на Тунис след поражението от Мали за Купата на Африканските нации, в което главният съдия на два пъти свири преждевременно край на двубоя, бе отхвърлено.

Мали водеше с 1:0 в сряда, когато замбийският рефер Джани Сиказве сигнализира за край на срещата след 85 минути, а след това в 89-та минута и 47 сек, независимо от факта, че бяха насрочени три минути добавено време.

11 снимки

Тунизийците, които отчаяно търсели изравнителен гол срещу състава на Мали, който бе с човек по-малко, били бесни от арбитъра. Когато двата отбора били информирани, че мачът трябва да бъде подновен, само играчите на Мали се завърнали на игрището, докато тези на Тунис вече били в ледени бани, отказвайки да го направят.

„След преразглеждане на обжалването на Тунис и целия доклад на главния съдия, Организационният комитет взе решение да отхвърли протеста, изпратен от тунизийския тим…и да заключи, че крайният резултат е 1:0 в полза на Мали“, се казва в изявление на Африканската футболна конфедерация (КАФ).