Фенербахче победи Бешикташ с 1:0 като гост в дербито на кръга в турското първенство. Воденият от бразилската легенда Зико отбор взе минимален, но изключително важен успех по пътя си към титлата. Само три кръга делят „фенерите” от крайния триумф.

След днешната си победа над основния преследвач Бешикташ преднината на Фенербахче нарасна на пет точки. Въпреки това титлата е далеч от ясна, тъй като „жълто-черните” имат срещи с Галатасарай и Трабзонспор, докато програмата на Бешикташ е малко по-лесна.

Единственото попадение на стадион „Инюню” падна в 13-та минута и бе дело на сръбския нападател Матея Кежман.

Домакините доиграха мача с 10 души, след като Ибрахим Тороман бе изгонен в 82-та минута.

Реферът Фират Айдинус уталожи страстите на терена, като вдигна седем жълти картона, пет от които за гостите.