Отборът на Рапид Виена се наложи с 3:2 над Виктория Пилзен в мач от третия кръг на Група Е на Лига Европа.

Гостите от Пилзен започнаха уверено и поведоха след попадение на Дурис още в 12-ата минута – 1:0.

Последваха силни минути за Рапид, а в 34-ата минута Щефен Хофман изравни – 1:1. В 52-ата домакините стигнаха до пълен обрат, след като Луис покачи на 2:1, а Петсос напправи 3:1 в 68-ата минута.

Хросовски отбеляза за Виктория в 76-ата минута и така оформи крайния резултат.

В другия мач от същата група Виляреал се наложи с гръмкото 4:0 над Динамо Минск. „Жълтата подводница“ имаше тотален превес през всичките 90 минути на срещата, а офанзивата на испанския тим започна още в 13-ата минута, когато домакините направиха добра атака, чрез Бакамбу, но до гол не се стигна заради умелата вратарска намеса. В 17-ата минута Седрик Бакамбу получи прецизен пас от Самуел и се разписа за 1:0. В 32-ата минута Бакамбу покачи на 2:0 след подаване от Антонио Рукавина.

Резултатът стана класически в 61-ата минута. Денис Суарес комбинира с Роберто Солдадо, а последният направи 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено от Ерк Бейли в 71-ата минута.

В класирането на Група Е Рапид е лидер с 9 точки след три мача, а втори е Виляреал с 6. Виктория Пилзен е 3-и с 3 пункта, а последен е Динамо Минск без точка.