Хърватският футболист Яков Йелкич е намерен мъртъв, съобщават испанските медии. 24-годишният играч изчезна в събота сутринта в испанския град Аликанте, а според съобщения в местните медии тялото му е намерено от полицията на пристанището. В момента смъртта му се счита за нещастен случай, но все още се чакат резултатите от аутопсията.
Йелкич бе част от швейцарския третодивизионен Гранж-Пако, а в Аликанте е бил на екскурция с приятели и съотборници. Те са били на парти в нощен клуб на централния площад в Аликанте, където Йелкич е видян за последно. Той се върнал в хотела, за да си вземе якето, но никога повече не го видяли да се връща.
Полицията използва камери за наблюдение, за да установи, че той е вървял сам към пристанището на Аликанте, където сигналът на мобилния му телефон внезапно спрял, така че издирването в този район било засилено. Пуснати са и дронове, участвали и водолази, а тялото му е открито на около два метра дълбочина в морето.
Коментирай