Българското крило Александър Тонев влезе като резерва при поредната победа на Селтик, този път с 1:0 като гост над Мадъруел. Единственият гол вкара Антъни Стоукс в 6-ата минута след пас на Стефан Йохансен. Именно на мястото на Стоукс се появи Тонев в 66-ата минута.

Само две по-късно домакините от Мадъруел останаха 10 на терена, след като Саймън Рамсдън получи директен червен картон за фаул срещу Джеймс Форест. Въпреки надмощието си, детелините останаха само с този гол и пропиляха поне 12 чисти ситуации.

Една отлична възможност имаше и Тонев в 77-ата минута, който получи пас от Гуйдети, освободи се от бранител и стреля, но високо над гредата.

Въпреки този пропуск обаче той показа сериозна активност по фланга, както и добра работа в защита и си заслужи ръкопляскането на треньора Рони Дейла от тъчлинията.

След този успех Селтик има 35 точки, с 4 пред 2-ия Дънди Юнайтед, който снощи се наложи с 3:2 над Рос Каунти като гост./БТА