Шотландският шампион Селтик допусна разочароваща загуба у дома от Хамилтън Академикъл с 0:1. Едно от редките си участия за "детелините" в този мач записа и българският национал Александър Тонев.

Юношата на ЦСКА влезе на терена в 61-та минута, но шотландските медии го разкритикуваха за представянето му и че не е имал никакъв принос за по-добро представяне на тима си в този двубой.

Българинът се появи на мястото на ганаеца Уакасо  Мубарак. Тонев опита няколко пробива, но те завършиха без успех и се вписаха в общия слаб тон на представянето на гранда от Глазгоу.

Иначе вече след като се появи на терена, Хамилтън Академикъл вече беше повел в резултата. Единствения гол за гостите вкара атакуващият полузащитник Алистър Кроуфорд в 49-ата минута, засичайки пас на ветерана  Стивън Хендри.

Така Селтик остава едва на шестата позиция в класирането и се представя все по-посредствено от началото на сезона.