Отборът на Толука спечели титлата в мексиканското първенство по футбол - Апертура, след като победи Крус Асул с изпълнение на дузпи в реванша на финалния плейоф.

Толука спечели с 2:0 в първия мач, но загуби втория със същия резултат и победи със 7:6 при изпълнението на дузпи. За втората поредна загуба на финал за Крус Асул в антигерой се превърна Алехадро Вела, който отбеляза гола за 1:0, но пропусна решителната дузпа за отбора си.

Шампионите от Толука спечелиха девета титла на Мексико, с което се наредиха на трето място във вечната ранглиста. Първи е Чивас Гуадалахара с 11 титли, а Америка е с 10.

Крус Асул, начело с бившия мексикански национал Бенджамин Галиндо, излезе напред в 49-та минута с гол на Вела. "Сините" останаха с човек по-малко в 75-та минута, след като Сесар Виялус получи червен картон, но стигнаха до равенството 12 минути преди края с гол на Хулио Домингес.