Тимът на Ивайло Петев АЕЛ Лимасол не успя да победи като домакин Ахнас и завърши наравно 2:2 в мач от втория кръг на кипърското първенство.

Домакините водеха в резултата до 89-ата минута, когато Тал от тима на Ахнас отбеляза гола на изравняването за крайното 2:2.

АЕЛ вкара чрез Каду още в 11-ата минута, но Ахнас стигна до 1:1 от дузпа в 22-ата, когато точен беше Пинчели.

В 58-ата минута Гикиевич изведе домакините отново напред в резултата, но минута преди изтичането на 90-те се стигна до неприятното за Ивайло Петев и компания изравняване.

Така след два изиграни кръга АЕЛ и Ахнас заемат челните две места в класирането с по 4 точки, но все още не всички отбори са записали по два мача от началото на шампионата.

В други две срещи Ермис загуби от Аполон с 1:3, а Омония надви Анортозис в дербито с 3:2.