Грьонинген излезе начело в класирането в Холандия, след като размаза с 3:0 Ден Хааг и събра 13 точки. Петер Андерсон откри в 11-ата минута, а в 25-ата Евгений Левченко удвои. Крайното 3:0 оформи Маркус Берг в 70-ата минута.

Два от грандовете обаче претърпяха сериозни поражения в този кръг. Аякс беше разбит с 2:5 при гостуването си във Фризия на Хееренвеен, а Фейенорд падна на собствен терен с 0:2 от НЕК Наймеген.

Още в 4-ата минута защитникът на Аякс Бруно Силва си вкара автогол, а четири минути по-късно Рой Бееренс вкара второ попадение с удар от далеч. Джералд Сибон направи 3:0 пет минути след началото на второто полувреме, а Даниел Пранич от дузпа прониза за четвърти път вратаря Кенет Вермеер в 63-ата минута. След това в рамките на две минути Клаас-Ян Хунтелаар в 79-ата и Луис Суарес в 81-ата намалиха до 2:4, а крайното 5:2 оформи отново Пранич в 90-ата минута. Реферът отсъди втора дузпа за домакините и отстрани от игра Грегори ван дер Вийл, а стражът на Аякс отрази удара на Пранич, който обаче се поправи при добавката. Малко преди попадението на Хунтелаар от фаул, съдията отмени още едно негово, след като асистент-реферът прецени, че при центрирането преди това топката е излязла в аут.

Бързи голове в началото на второто полувреме донесоха успеха на НЕК Наймеген при гостуването на Фейенорд. Снажният Тим Янсен откри в 49-ата минута, а Саиди Дибазонкиза фиксира второто попадение в 56-ата.

Първа загуба в Ередивизие претърпя Твенте на английския треньор Стив Макларън. Тимът отстъпи с 0:3 при гостуването на Утрехт, а българският вратар Николай Михайлов не игра. Твенте дели 7-8 място с НЕК с 8 точки.