В среща от 28-мия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Терек Грозни победи с 3:1 новия шампион Рубин на неговия терен в Казан.

В герой на мача се превърна бившият полузащитник на ЦСКА Флорентин Петре, който донесе победата за отбора от Грозни.

В последните десет минути на мача при резултат 1:1 румънският национал Флорентин Петре вкара два гола: в 81-та минута с дълъг пас Петре бе изведен сам и той изпрати топката край вратаря на новите шампиони Рижиков. В 85-та минута ситуацията бе идентична, но този път Петре с майсторски удар прехвърли Рижиков и оформи крайния резултат - 3:1 за Терек.

В отбора на Терек през всичките 90 минути игра и друг бивш футболист на ЦСКА - словакът Радослав Забавник.

Централният защитник на българския национален отбор и бивш играч на ЦСКА Валентин Илиев не бе включен в групата за мача.