Отборът на Македония с Дарко Тасевски в състава си изненада класиралия се за европейските финали тим на Хърватия. Възпитаниците на Сречко Катанец успяха да се наложат у дома с 2:0, въпреки че дори и след този успех нямат никакъв шанс да се намесят в подреждането сред първите тимове в Група Е.

Футболистът на Левски изигра пълни 90 минути за своя отбор и получи жълт картон за нарушение още в 14-та минута.

И двете попадения за домакините паднаха през втората част на двубоя. Резултатът бе открит в 71-та минута от Горан Мазнов, след чудесно взаимодействие преди това с Илко Наумоски.

Въпреки последвалия натиск от страна на съперника, македонците стигнаха до второ попадение 8 минути по-късно. Голът бе дело на Наумоски, който до голяма степен изработи и първото попадение.

Въпреки успеха си националният отбор на Македония остава далеч извън местата даващи право на участие на финалите на Евро 2008. От своя страна отборът на Хърватия отдавна си осигури визата за Австрия и Швейцария догодина.