Съперникът на Левски във втория квалификационен кръг на Шампионската лига Тампере не успя да победи Вааса като домакин. Мачът от финландското първенство завърши при резултат 2:2.

Въпреки че играха с човек повече през второто полувреме, Тампере не успя да се наложи над своя съперник. В края на първата част Анси от Вааса получи червен картон и остави своите с 10 души.

Гостите опитаха да изненадат Тампере още в самото начало на двубоя, като първото попадение беше реализирано в 9-та минута. Сааринен успя да изравни в 66-та минута, но гостите отново поведоха в 84-та минута. Малко след това обаче Тампере изравни за втори път в двубоя чрез Ниеми.

Въпреки този резултат съперникът на Левски във втория предварителен кръг на Шампионската лига остава лидер във временното класиране на местния шампионат.

Срещата-реванш между момчетата на Станимир Стоилов и Тампере ще се проведе във вторник на стадион „Георги Аспарухов”.

Първият мач завърши при резултат 1:0 в полза на финландците.