Никола Жигич и Бошко Янкович вкараха попаденията за Сърбия в контролата с Швеция, завършила 2:0. Жигич се възползва от пас на Бранислав Иванович и с глава прехвърли вратаря Андреас Исаксон още в 1-ата минута. Янкович направи 2:0 в 82-ата от 8 метра, след като оползотвори пас на Марко Пантелич.

"Много съм щастлив, че показахме атакуващ футбол. Освен това, много полезно за самочувствието ни е да победим толкова силен тим като Швеция, каза след срещата наставникът на сърбите Радомир Антич.

Шведите обаче могат да съжаляват, тъй като веднага след като получиха първия гол, пропуснаха две сериозни възможности чрез Хенрик Ларсон и Себастиан Ларсон. Гостите играха без мегазвездата си Златан Ибрахимович, а през второто полувреме треньорът им Ларс Лагербак пусна няколко момчета от младежкия тим.