Сърбия се класира за световното първенство в ЮАР, след като разгроми с 5:0 като домакин Румъния в световна квалификация от група 7.

Никола Жигич даде начало на головата фиеста в 37-та минута, като това бе единственото попадение за първата част.

Марко Пантелич удвои преднината за сърбите в 50-та минута, а в 78-та Здравко Кузманович покачи резултата на 3:0.

Румъния завърши мача с човек по-малко, след като Кристиан Киву бе изгонен с директен червен картон в 84-та минута.

Милан Йованович оформи разгромяващата победа с две попадения в 87-та и 90-та минута.

Франция разби Фарьорските о-ви с 5:0, но „петлите” ще играят бараж.

Андре-Пиер Жиняк бързо даде два гола аванс за Франция с попаденията си в 34-та и 39-та минута.

Уилям Галас покачи резултата на 3:0 в 53-та минута, след което Никола Анелка се разписа в 86-та, а Карим Бензема оформи крайното 5:0 в 88-та.

Австрия надделя трудно с 2:1 срещу Литва.

Марек Янков откри резултата в 16-та минута, но Мариус Станкевичиус изравни в 66-та.

Все пак Маншафтът стигна до победата с гол на Роман Валнер в 80-та минута.

Сърбия е с 22 точки, Франция 18, Австрия 14, Литва 9, Румъния 9, Фарьорските о-ви 4.