Отборът на Базел, съперник на българския Лудогорец в Шампионската лига, се класира без проблеми за 1/4-финалите от турнира за Купата на Швейцария, след като се наложи с 3:1 като гост на Волен.

През следващата седмица българският шампион гостува именно на Базел в груповата фаза на Шампионската лига. В изминалия кръг Лудогорец постигна успех именно срещу швейцарците на Националния стадион „Васил Левски“.

Старши треньорът на Базел Пауло Соуса заложи на голяма част от резервите си, които се представиха на ниво, особено Йоичиро Какитани, който вече рядко попада в титулярния състав.

Гостите поведоха още в 11-ата минута именно чрез японския играч, реализирал красиво попадение със задна ножица.

Само няколко минути по-късно обаче главният рефер отсъди дузпа в полза на Волен, реализирана точно за 1:1.

Малко преди края на първата част Джовани Сио довърши перфектен извеждащ пас от Йоичиро Какитани за 2:1. Едва в края на мача падна третият гол за Базел, след като Бреел Емболо оформи крайното 3:1.