Съперниците на младежкия национален отбор на България - Израел и Казахстан, не успяха да се победят в първата официална среща помежду си от Група 6 за Европейското първенство през 2011 година. Двата тима завършиха при резултат 1:1, като гостите от Казахстан останаха с човек по-малко в началото на второто полувреме, тъй като Абуов получи червен картон.

Въпреки това тимът им успя да се върне в мача с изравнително попадение на Канатаев в 63-та минута, като преди това в 44-та Израел поведе чрез Бузгало.

Първият мач на България е именно срещу отбора на Казахстан. По програма срещата трябва да се изиграе в четвъртък в Алмати.

Тимът ни, воден от треньора Иван Колев, е в една група още с отборите на Швеция и Черна гора.