Японският Хирошима спечели с 1:0 срещу Оуклънд Сити (Нова Зеландия) в първия мач от световното клубно първенство по футбол. Голът на победата за японците реализира Тошихира Аояма в средата на второто полувреме след удар от 25 метра. Попадението е под номер 200 в историята на световните клубни шампионати.

Японският тим диктуваше изцяло събитията на терена, но не достигна до много чисти положения в наказателното поле на Оуклънд. Удари на Йоджиро Такахаги и Риота Мориваки срещнаха гредите на вратата на отбора от Нова Зеландия.

На четвъртфиналите в неделя Хирошима ще играе с Ал-Ахли (Египет), шампион на Африка.

Двубоят между Хирошима и Оуклънд е първият в историята, в който беше използвана технологията на голлинията.