На 30.10.2015, се проведоха първите дисциплини от Световните серии по джаги - Roberto Sport Sofia International Series 2015.

Събитието стартира с официална част по откриване на турнира и с представяне на отборите, участващи в състезанието Sofia Team Cup 2015, Записаните отбори станаха 22 след като в последния момент се включиха и състезателите от Иран, които очаквахме.

В квалификационните мачове отборите от по четирима играчи бяха разпределни в 4 групи. Класираните на първо и втори място във всяка група, се състезаваха в елиминационната част на състезанието в Дивизия 1, а третите и четвъртите в групите – в Дивизия 2.
Купата и медалите в Първа дивизия спечели „The awesome team” – Станислав Георгиев, Екатерина Сарбулеску, Красимир Димитров, Балговеста Герова.  Победител във Втора дивизия стана отборът „Jam United” – Иван Димитров, Румяна Шушулова, Димитър Филипов, Юлиан Атанасов.

Останалото класиране е както следва:
За първа дивизия :  2. Calcio Balilla Predators – Джулиано Бентиволио, Саша Садат-Гюшех, Франко Делеани, Андреа Бути 3. Iran Men – Ширмохамади Али, Шейхолесми Поорая, Азизо Емад, SСарафрази Реза, 4. Foos2win - Екатерина Атанасова, Юлиан Пенев, Мито Митов и Владимир Атанасов

За втора Дивизия: 2. The Big 4 – Милица Dанова, Антон Божиков, Мартин Митков, Росен  Кючуков, 3. Fireballz – Даниел Иринков, Николай Делчев, Любослав Стоянов, Александър Петков, 4. Goats – Александру Преда, Александру Павелеску, Еуген Димитреску

Всички отбори бяха наградени с подаръци от Генералния спонсор на турнира  - Lidl /Лидл и Каменица.

В късните часове на деня се проведоха и първите мачове от дисциплината Смесни двойки, която ще се доиграе в някой от следващите дни на турнира.

В съботния ден, състезанията продължават с дисциплините  Единици - Оупън , Жени, Джуниър и Синиъри.

Ще продължат да се излъчват репортажи от нашите Медийни партньори, както и livestreaming emission по Sportal.bg

Вечерта от 22:00 часа във ВИП Бара на Академията (бул. Тодор Александров 64) ще има парти (Players Party) с Halloween Dress Code, DJ и много изненади от организаторите и спонсорите на събитието

Заповядайте, да погледате професионалната игра на топ състезатели от Световната Ранг Листа по джаги и да се заредите с много положителни спортни емоции.