Българският национал Георги Терзиев получи един от най-странните червени картони в историята си при победата на неговия Хайдук над Истра с 2:0 в първенството на Хърватия.

Защитникът започна като титуляр и имаше голяма заслуга за доброто представяне на тима си през всичките 90 минути. Но в самия край на продължението той беше изгонен с директен червен картон, а всички се зачудиха защо.

Тогава той беше отстранен при едно влизане до тъчлинията, което беше остричко, но нищо повече. Но изведнъж реферът го изгони и всички в щаба на гранда от Сплит изпаднаха в недоумение от това решение на арбитъра.

Иначе всичко в този мач беше решено още до 32-та минута. Първо Анте Ерцег откри за Хайдук в 20-та минута, а в 32-та Марко Футач направи 2:0, като този резултат се запази и до последния съдийски сигнал.

След това развитие Хайдук временно излезе на третата позиция с 59 точки на сметката си с гарантирана позиция в Лига Европа. Истра остава в средата на таблицата с 33 и доиграва спокойно сезона.