Отборът на Галатасарай победи Касъмпаша с 1:0 в мач от турското първенство, но голямото шоу открадна новата звезда на шампионите – Радамел Фалкао. Единственото попадение реализира бившият играч на Челси, Манчестър Юнайтед и Монако.

Участие за тима на Касъмпаша взе Страхил Попов, който игра през всичките 90 минути на терена, но неговият отбор не успя да се противопостави на по-именития съперник.

Още в дебютния си двубой Фалкао спечели сърцата на местните фенове, като донесе успеха с точен удар в 38-ата минута на стадион „Тюрк Телеком” в Истанбул.

Галатасарай привлече 33-годишния нападател в последния ден от трансферния прозорец през лятото.

Благодарение на успеха тимът на Радамел Фалкао вече има седем точки от четири мача, заради неубедителния старт на кампания. Галатасарай заема 5-о място в класирането на турския шампионат, докато Касъмпаша е на предпоследното 17-о.