Воденият от Стойчо Младенов отбор на Кайсар се наложи трудно с минималното 1:0 при гостуването на Шахтьор Караганди от седмия кръг на казахстанското първенство.

Кайсар се намира в много добра форма. Отборът няма загуба в последните пет мача и записа трети успех от началото на сезона.

Единственият гол за успеха на Кайсар при визитата на Шахтьор бе дело на Мбомбо в 20-та минута.

След този успех Кайсар събра актив от 11 точки и се намира на шеста позиция.

В същото време воденият от Димитър Димитров – Херо отбор на Иртиш Павлодар претърпя трета поредна загуба в шампионата и общо пета от началото на сезона.

Иртиш отстъпи с 0:1 при гостуването на Окжетпес. Победното попадение за домакините реализира Жумаканов в 26-та минута.

Иртиш се намира в зоната на изпадащите – на десета позиция с едва 6 точки след изминалите седем кръга.