Треньорът на Гьозтепе Станимир Стоилов говори след равенството 2:2 на своя отбор у дома срещу Аланияспор. Той сподели, че отборът му е заслужавал победата, но грешка в края е довела до гол във вратата на "жълто-червените".
Фенербахче - Гьозтепе 1:1 /репортаж/
"Мачът беше труден и за двата отбора. Мога да кажа, че се получи добър мач. Вкарахме два гола и създадохме още две или три чисти положения. Трябваше да реализираме трети гол от тях и да затворим мача. Грешка в последните секунди доведе до равенството. Това е футболът. Ако не се възползваш от положенията си, за съжаление, футболът те наказва. Днес го преживяхме.
Да допуснеш гол в 97-ата минута или може би дори малко след това е неприемливо за мен. Загубихме владение на топката и бяхме хванати извън позиция и допуснахме гол. Това беше голяма грешка от наша страна.
Освен това, мисля, че изиграхме добър мач по отношение на агресия и решителност. Особено през второто полувреме бяхме по-добри в защита. Заслужавахме трите точки, но както казах преди, футболът е такъв. Понякога ти отнема, понякога ти дава. Днес, за съжаление, наказа нас", коментира Стоилов.
Равенството обаче беше достатъчно на Гьозтепе да си върне петата позиция. "Жълто-червените" събраха 43 точки и изпревариха Башакшехир, който допусна тежка загуба с 0:3 от Галатасарай.