Българските треньори  Димитър Димитров - Херо и Станимир Стоиов премериха сили още във втория кръг на първенството в Казахстан. Техните отбори Иртиш и Астана се изправиха един срещу друг и стигнаха до равенството 1:1.

И двете попадения паднаха през първото полувреме. За Иртиш се разписа Йевхен Ткачух, а за шампиона Астана попадението бе дело на Серикжан Мужиков.

Кайсар на Стойчо Младенов оглави първенството на Казахстан

Тимът на Станимир Стоилов поведе още в 14-ата минута чрез Мужиков. В 31-ата минута обаче Ткачух изравни за Павлодар на Херо.

След втория кръг Иртиш е 4-и с 4 точки, а Астана 11-и с една точка, след като допусна поражение в първия кръг.

Кайсар на другия български треньор Стойчо Младенов победи с 2:1 Тараз. Така Кайсар излезе лидер в класирането с 6 точки.