Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана спечели с категоричното 4:1 гостуването на Кайсар, на който начело е Стойчо Младенов, от 27-ия кръг на казахстанското първенство.

Кайсар изненадващо излезе напред в резултата в 46-та минута след автогол на Шитов.

Това подейства изключително мотивиращо за гостите, които до края на срещата не оставиха съмнение на терена в това кой е по-добрият отбор.

Астана изравни резултата в 60-та минута, след като Граховац реализира дузпата отсъдена в тяхна полза.

Шитов се реваншира в 65-та минута, когато вкара във вратата на Кайсар и направи обрата в срещата пълен.

Астана вкара трети гол в 76-та минута, който бе дело на Логвиненко.

В добавеното време на срещата Тагиберген оформи крайния резултат в срещата.

По този начин Астана продължи победната си серия на 11 мача.

След тази победа Астана е лидер в класирането с 63 точки и с два мача по-малко от втория Кайрат Алмати, който е с 62 точки. Кайсар е седми с 29 точки.