Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига Стяуа продължи с победния си ход в Румъния. Шампионите на северната ни съседка надвиха като гости ЧФР Клуж с 1:0 в дербито и вече имат три успеха от началото на сезона в трите изиграни кръга.

Преди това Стяуа надви с по 3:1 Рапид Б и Университатя Крайова.

Така „армейците“ от Букурещ заемат второто място в класирането на първенството с пълен сбор от 9 точки, но с по-лоша голова разлика от лидера Петролул.

Единствения гол в мача срещу ЧФР Клуж реализира Кристиян Танасе още в 15-ата минута, когато с впечатляващ прехвърлящ удар намери мрежата на домакините.

В края на първото полувреме Негруц от Клуж получи директен червен картон и Стяуа довърши мача с човек повече срещу своя съперник.

Стяуа игра в състав: Арлаускис, Рипа, Сукала, Варела, Латовлевич, Препелица, Н. Станчу, Ад. Попа /78-Неагу/, Кипчу /73-Валчану/, Кр. Танасе, Кешеру /69-Янку/.