Румънският вицешампион Стяуа Букурещ (ФКСБ) постигна втора победата в група "G" на Лига Европа, след като се наложи с 2:1 над швейцарския Лугано като гост. Домакините поведоха в 14-ата минута чрез Матиа Ботани, но след почивката румънците осъществиха пълен обрат чрез Константин Будеску и Жиниор Мараньо.

В другия мач от групата Виктория Пилзен победи с 3:1 като домакин израелския шампион Апоел Беер Шева. Милан Петържела даде аванс на чехите в 29-ата минута, но в 69-ата Апоел изравни чрез звездата си Антони Нуакеме. Въпреки малкото оставащо време до края на мача обаче, домакините от Пилзен поразиха още на два пъти вратата на израелския тим.

Първо Ян Копич възстанови аванса на Виктория в 76-ата минута, а минута преди края на редовното време Марек Бакош оформи крайното 3:1.

В класирането водач е Стяуа с 6 точки, пред Виктория и Апоел с по 3 и Лугано с нулев актив.